Lepsza Cena:

Anne de Joyeuse Camas Chardonnay

Powstała w 1929 roku posiadłość Anne de Joyeuse produkuje wina u podnóża Pirenejów, w apelacji Limoux. Występujące tam wapienne gleby to doskonałe siedlisko dla białych i czerwonych szczepów winorośli. Camas Chardonnay to rześkie białe wino z klasycznej francuskiej odmiany. W nosie wyczuwalne owoce tropikalne, gruszka i pigwa. Usta delikatne, świeże z wyraźnym posmakiem jabłka.

Whisky Miesiąca:

Scapa Skiren

Leżąca na dalekiej północy destylarnia słynie z alembika typu Lomond i otaczającej ją dzikiej przyrody. Produkowana w niej 12-sto, 14-sto a w ostatnich latach 16-sto letnia whisky to dla wielu miłośników klasyka gatunku. Skiren to nowa, zeszłoroczna odsłona Scapy. Nos pełen wanilii i owoców tropikalnych. Usta lekkie, kwiatowe z wyczuwalnymi nutami melona i gruszki. Podczas zeszłorocznej degustacji z Kenem Lindsayem, która miała miejsce w Whisky and Wine Place Skiren został uznany za najciekawszą degustowaną whisky.

 

Wino Miesiąca:

Fincas de Landaluce Reserva Rioja

Mały producent z regionu Rioja Alavesa słynący z jakości produkowanego wina. Stare, ponad 60-cio letnie winnice, od lat uprawiane w sposób zbliżony do ekologicznego. Wyprodukowane w 100% ze szczepu Tempranillo wino starzone było przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Bardzo intensywny nos; wyczuwalne ciemne owoce, wanilia, przyprawy i nuty balsamico. Usta pełne, owocowe, z dobrze zintegrowanymi taninami.

luty 2016

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *