Whisky Miesiąca:
Glenmorangie 18
Wyjątkowa, rzadka i pełna whisky, od jednego z najbardziej prestiżowych producentów Single Malt. Spędza 18 lat w beczkach, głównie z amerykańskiego dębu. 30% destylatu na trzy ostatnie lata przelewane jest do beczek po Oloroso. Efektem jest bogata i wyjątkowa whisky. Kwiatowo-owocowy charakter przełamany rodzynkowo-korzennymi aromatami z beczek po sherry. Sporo słodyczy, krągła i złożona. Miód, figi, daktyle. Niezwykle subtelna i długa whisky.
Wino Miesiąca:
Kaitui Sauvignon Blanc
Winiarstwo Nowej Zelandii, chociaż istnieje dopiero od lat ’70 stworzyło wręcz wzorzec jakości Sauvignon Blanc. Jak się okazuje inspiruje nawet winiarzy w Niemczech – ojczyźnie jednych z najlepszych białych win na świecie.
Marcus Schneider, producent z Palatynatu, stworzył wino, które jest wręcz hołdem dla tego kraju. Kaitui to w języku Maorysów „krawiec” – tak samo jak po niemiecku „schneider”, nawet krzewy zostały sprowadzone z Nowej Zelandii.
Samo wino urzeka trawiasto-ziołowymi nutami, cytrusami, agrestem i owocami egzotycznymi. Świeże i lekkie, wybór Angeli Merkel którym częstowała Baracka Obamę 🙂 .
Lepsza Cena:
Le Versant Pinot Noir
Nietypowe wino. Pinot Noir, który ma sporo ciała, jest soczysty, miękki, aromatyczny. Nie jest to propozycja dla miłośników surowych Pinotów z Burgundii, zdecydowanie polecamy wszystkim miłośnikom win pełnych, owocowych, lecz nie beczkowych. Czerwone dojrzałe owoce, nuty likierowe, pomimo pełnej budowy tylko 12% alkoholu. Polecamy, w wyjątkowej cenie!