Whisky Miesiąca:

Bulleit Bourbon Lewis Bag – 139zł 119zł

Bourbon z ponad 150-letnią tradycją, który leżakuje w dębowej beczce od 4 do 6 lat. Jego cechą charakterystyczną jest jedna z największych, bo aż 30-procentowa, zawartość żyta w recepturze. To sprawia, że paleta aromatyczno-smakowa jest szczególnie nacechowana silnymi tonami wytrawnymi. Wyczuwalne również nuty mięty, kukurydzianej słodyczy i karmelu. Bourbon zapakowany jest w jutowy woreczek na lód.

 

Wino Miesiąca:

Finca Collado Merlot 65zł 49zl

Wysoko położone winnice hiszpańskiego Alicante dają wino bardzo intensywne i skoncentrowane. Dominującą nutę czarnej porzeczki uzupełniają jeżyny i odrobina papryki. Usta pełne, taniny zaokrąglone dzięki rocznemu dojrzewaniu w beczce, które dodatkowo uzupełnia paletę smaku o wanilię i cynamon.

 

Weingut Kaiserbaum Riesling Trocken 45zł 36zł

Klasyczny riesling z Palatynatu. Młody, świeży, z przyjemną kwasowością i dobrą mineralnością. Sprzedawany w litrowej butelce jest idealnym towarzyszem codziennych posiłków jak i weekendowych imprez. Jakoś gwarantuje Gerlad Hundinger; młody, coraz lepiej oceniany enolog, uczestnik programu Generation Riesling.

 

xxx

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *