Whisky Miesiąca:

Cardhu 12YO 209zł 189zł

Cardhu czyli „czarna skała”, nazwę swą wzięła od barwy wzgórza, u podnóża którego leży gorzelnia. Po II wojnie światowej destylat z Cardhu stosowany był do zestawiania blendów Johnnie Walkera, dziś to jeden z najlepszych słodowych trunków. Cardhu 12YO o bursztynowej barwie, zaskakuje swym łagodnym i słodkawym smakiem, z ukrytym, ale wyczuwalnym niuansem dymu. Można w niej odkryć dojrzałe gruszki, pachnące czarne porzeczki, jagody. Finisz raczej krótki, odrobinę wytrawny. Odpowiedni dla każdego podniebienia. Edycja w skórzanym etui.

Wino Miesiąca:

Fincas de Landaluce Crianza Rioja 49zł 42zł

Mały producent z regionu Rioja Alavesa słynący z jakości produkowanego wina. Stare, ponad 60-cio letnie winnice, od lat uprawiane w sposób zbliżony do ekologicznego. Wyprodukowane w 100% ze szczepu Tempranillo wino starzone było przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Bardzo intensywny nos; wyczuwalne ciemne owoce, wanilia i przyprawy. Usta pełne, owocowe, z dobrze zintegrowanymi taninami.

Weingut Kaiserbaum Goldberg 2014 Riesling Trocken 79 59

Klasyczny riesling z Palatynatu. Świeży, z przyjemną kwasowością i dobrze zaznaczoną mineralnością. Idealny towarzysz dla ryb i owoców morza oraz białego mięsa. Jakość gwarantuje Gerlad Hundinger; młody, coraz lepiej oceniany enolog, uczestnik programu Generation Riesling. W roczniku 2013 zdobywca złotego medalu Grand Prix Magazynu Wino.

 

 

 

DSC_0798

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *