Po raz kolejny mamy przykład na to, że rynek whisky rośnie, a w zasadzie ceny whisky rosną. Raz na kilka miesięcy bite są rekordy na najdroższą whisky świata. Jeszcze nie tak dawno był to 50 letni Glenfiddich, w grudniu 1992 zapłacono za niego 70 dolarów, w 2003 sprzedano Dalmora 62 letniego za 25 tysięcy funtów. W tej chwili najdroższą butelką jest 64 letni Dalmore Trinitas. Wchodzi w skład niezwykle prestiżowej serii trzech butelek. Jedna została sprzedana prywatnemu kolekcjonerowi ze Stanów Zjednoczonych, druga znajduje się w kolekcji producenta a trzecia wystawiona jest na sprzedaż, za niebagatelną ceną 100 tys. funtów.
Trunek jest mieszanką różnych edycji rocznikowych między innymi z 1868, 1878, 1926 oraz 1939. Whisky dojrzewała w różnych rodzajach beczek w tym w beczkach po sherry.
Butelka zawierająca trunek została specjalnie stworzona na tą okazję, jest w pełni kryształowa z licznymi srebrnymi ozdobami. Drewniane opakowanie również zostało specjalnie przygotowane wyłącznie z angielskiego dębu.
Zachęcam do zakupów, kto pierwszy ten lepszy…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *