Maj bez wątpienia jest miesiącem rieslinga. Po pierwsze ze względu na wszechobecne szparagi, po drugie ze względu na kolejną edycję #Riesling Weeks – realizowanego od lat programu promocji win niemieckich. Chcąc przedłużyć ten stan przypominamy o możliwości zakupu naszych rieslingów w korzystniejszych cenach.

 

Weingut Kaiserbaum Goldberg 2014 Riesling Trocken 79zł 59zł

Klasyczny riesling z Palatynatu. Świeży, z przyjemną kwasowością i dobrze zaznaczoną mineralnością. Idealny towarzysz ryb i owoców morza oraz białego mięsa.

 

Weingut Kaiserbaum Riesling Trocken 45zł 36zł

Klasyczny riesling z Palatynatu. Młody, rześki, z wyraźną kwasowością i subtelną mineralnością. Sprzedawany w litrowej butelce jest idealnym towarzyszem codziennych posiłków jak i weekendowych imprez.

 

Weingut Kaiserbaum Riesling Feinherb 45zł 36zł

Półwytrawny riesling z Palatynatu. Młody, świeży, z przyjemną kwasowością i odrobiną cukru. Sprzedawany w litrowej butelce jest idealnym towarzyszem spotkań towarzyskich i pikników.

Jakość wszystkich gwarantuje Gerald Hundinger; młody niemiecki enolog, uczestnik programu Generation Riesling. W roku 2015 zdobywca złotego medalu Grand Prix Magazynu Wino.

 

Whisky Miesiąca:

Speyburn Bradan Orach 179 zł 159 zł

Założona w 1897 roku destylarnia produkuje głównie na potrzeby whisky mieszanych spółki Inver House Distillers. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2009 roku single malt swoją nazwą nawiązuje do występujących w rzece Spey łososi. Whisky starzona w beczkach po bourbonie przywita nas wanilią, karmelem, odrobiną cytryny i gruszki. Usta zaś będą słodowe, z akcentami owoców i orzechów. Finisz krótki, ale dość intensywny.

 

DSC_0887

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *