Whisky Miesiąca:

Johnnie Walker Black Label 12YO Jasper Goodall

Kolekcjonerska edycja klasycznej odsłony mieszanej whisky marki Johnnie Walker. Tym razem w kolaborację z jedną z najsłynniejszych marek whisky wszedł słynny grafik Jasper Goodall, który na nowe zinterpretował postać „kroczącego dżentelmena”. Na smak Black Label składają się destylaty z blisko 40 destylarni. Najważniejsze z nich to Cardhu i Caol Ila. Pierwsza z wymienionych odpowiada za aromaty łagodne, słodkie i owocowe, druga zaś za akcenty dymu, soli i przypraw. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Wina Miesiąca:

Vegamar, młody projekt z hiszpańskiej Yecli, który zyskuje coraz większe uznanie w winnym świecie. Znany z bardzo ciekawej serii win ze szczepów międzynarodowych a także rewitalizacji szczepów lokalnych takich jak merseguera.

Vegamar Autor Blanco

Interesujące połączenie aromatycznych szczepów Sauvignon Blanc i Moscatel. Wino pełne aromatów egzotycznych owoców i kwiatów. Zrównoważona kwasowość łączy się w nim z bogatą strukturą.

Vegamar Autor Reserva

Odważne połączenie klasycznego szczepu hiszpańskiego Tempranillo i francuskiego Cabernet Sauvignon starzone przez 14 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Nos pełen suszonych owoców, kakao i wanilii. Usta dobrze zbudowane, z miękkimi taninami, pełne akcentów owocowych z nutą tofi.

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *