DSC_0523

Wino Miesiąca:

Alta Alella Parvus Rose

Organiczne różowe wino od naszego sprawdzonego producenta z Katlonii – Alta Alella. 48 godzin maceracji daje wyjątkowo ciemną barwę, za którą odpowiedzialne są też szczepy: Cabernet Sauvignon i Syrah. Efekt: bardzo aromatyczne wino o znacznej jak na rose budowie. W aromatach truskawki, maliny, w ustach niezwykle gładkie.
Idealny towarzysz jedzenia wymagającego nieco pełniejszej struktury.

 

 

Whisky Miesiąca:

Singleton of Dufftown Sunray

Debiutująca na rynku w zeszłym roku whisky (tak jak siostrzana Tallfire) powstała w zupełnie innym założeniu od poprzednich butelek Singleton. Tu zamiast wieku i ułożenia, akcent został położony na intensywne i żywe smaki.

Sunray to intensywny, bogaty single malt. Nieprzypadkowa nazwa – smaki obecne w niej są bardzo „gorące” – wynik używania beczek po bourbonie. Cytrusy, mnóstwo miodu, jabłko, migdały oraz gałka muszkatołowa.

 

 

Lepsza Cena:

Weingut am Kaiserbaum Grauburgunder Trocken

Fani Pinot Grigio czy Pinot Gris mają okazję nauczyć się kolejnej nazwy ich ulubionego szczepu – Grauburgunder. W tym wydaniu, krystalicznie czyste, rześkie wino z Palatynatu (Niemcy).

Cytrusy, białe kwiaty, wyraźna kwasowość czynią idealnego kompana letnich dni jak i posiłków (skorupiaki, morskie ryby, drób).

 

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *