glenfiddich-latest-maltmaster

20 lutego gościliśmy z Wami Mateusza Zabiegaja, przedstawiciela grupy William Grant and Sons Distillers Ltd. Opowiedział Nam o flagowym produkcie tej firmy, jednej z najpopularniejszych na świecie whisky single malt – Glenfiddich.

Mieliśmy okazję poznać (całkiem blisko) Glenfiddich 12 (beczki po bourbonie i sherry), Glenfiddich 15 (bourbon, sherry i nowe beczki, mieszana w systemie solera) oraz Glenfiddich 18 (beczki po sherry Oloroso oraz z amerykańskiego dębu). Poza podstawowymi edycjami, mieliśmy debiutującą na polskim rynku – Glenfiddich Rich Oak, która po 14 latach w beczkach po bourbonie przelewana jest do nowych, z amerykańskiego i hiszpańskiego z dębu. Na koniec coś równie ciekawego – tak wyjątkowego, że władze Stanów Zjednoczonych zabraniały importu tego trunku do kraju – Glenfiddich 21 Gran Reserva, która ostatnie swe chwile spędzała w beczkach po rumie (jak się możemy domyślić, kubańskim).

To był wieczór pełny dobrej whisky, ciekawych opowieści, oraz trudnych pytań, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Jak widać po minach, zdecydowanie udany piątkowy wieczór. To nie ostatnie takie spotkanie, więc bądźcie czujni!