Whisky Miesiąca:

Roe & Co.

W czerwcu wyróżnimy nowość w świecie whisky, świeżo po premierze – Roe & Co. Jest to whisky klasy premium blend, prosto z Irlandii. Nie filtrowana na zimno, wszystkie destylaty leżakowały w beczkach po Bourbonie – z czego spora część w 1st fill. Whisky jest hołdem złożonym George’owi Roe – właścicielowi największej na świecie destylarni na przełomie XIX oraz XX wieku. Sama whisky jest wdzięczną mieszanką nut wanilii, słodu, kwiatów, cytrusów oraz śliwek, cynamonu i pieprzu na finiszu.

 
Wino Miesiąca:

W maju celebrowaliśmy tygodnie niemieckiego Rieslinga. Jest to niekwestionowany król wśród szczepów tego kraju, jednak Palatynat, Mozela i inne regiony mają wiele innych win do zaoferowania, więc czerwiec pozostanie miesiącem nie-Rieslinga!

Weingut Kaiserbaum Weissburgunder trocken 
Mało popularny szczep, znany we Francji (Alzacji) pod nazwą Pinot Blanc. Nuty brzoskwiń, nektarynek, kremowa konsystencja, przy zachowanej charakterystycznej dla szczepu kwasowości.

Weingut Kaiserbaum Grauburgunder trocken 
Pod tą niemiecką nazwą kryje się znacznie bardziej rozpoznawalny Pinot Gris, czy we włoskiej wersji Pinot Grigio. Nuty cytrusów i białych kwiatów, lekkość i rześkość tego wina zachęca do parowania ze skorupiakami, czy tłustszymi rybami.

Weingut Kaiserbaum Blanc de Noir
Białe wino produkowane z czerwonych winogron – rzadkość, znana raczej z produkcji szampanów niż klasycznych win. Dobra kwasowość przeplata się z krąglejszym ciałem, a nuty jasnych owoców z jagodą czy porzeczką. Nietypowe wino, dające radość odkrywania nowych połączeń kulinarnych.

Weingut Kaiserbaum Chardonnay/Weissburgunder
Tu mamy do czynienia z połączeniem Chardonnay, dającego krąglejszą strukturę oraz Pinot Blanc nadającego świeżości oraz nut owocowych.

 

 

 

decmabebfoihncma

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *