ARDBEG-DAY_696x300px_03g

W ostatnią sobotę swoją premierę miała nowa limitowana wersja Ardbega – Perpetuum.

Ardbeg to najbardziej torfowa szkocka whisky o zdecydowanym, bezkompromisowym charakterze. Pochodzi z małej, kamienistej wyspy Islay, położonej na południowo – zachodnim skraju Szkocji. Jest przedmiotem kultu ekspertów i największych amatorów tego trunku.
Co roku z okazji Ardbeg Day poznajemy nową limitowaną edycję tej wyjątkowej whisky.
Ardbeg Perpetuum  jest kwintesencją dziedzictwa marki, która w tym roku obchodzi swoje dwusetne urodziny. Łączy w sobie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
Do stworzenie Perpetuum posłużył jedwabisty Ardbeg z beczek po burbonie oraz pikantny Ardbeg z beczek po sherry. Mamy tu również pewną niespodziankę, którą odkryjemy dopiero podczas pierwszej uroczystej degustacji jubileuszowej whisky.

Wyspiarską surowość oddają ukryte w trunku niepowtarzalne aromaty smoły, sadzy i żywicy sosnowej. Uzupełniają je nuty gorzkiej czekolady i melasy owianej mroźną bryzą morską. Mnogość intensywnych aromatów zespala ze sobą dym torfowy, który od dwóch wieków stanowi o wyjątkowości whisky Ardbeg, uznawanej za najbardziej torfową na świecie. Pomimo swej dymności, Ardbeg słynie z przyjemnej słodyczy, powszechnie pieszczotliwie określanej mianem „torfowego paradoksu”. Finisz, jak na Perpetuum przystało, jest nieskończenie długi i zachwyca kompozycją opartą na oleju lnianym, w którym przebłyskują wonie sherry, kreozotu i smoły.

Kategorie: Whisky