Nowości z naszego importu!

 

Coraz więcej nowości na naszych winnych półkach. Mało tego, coraz więcej z nich jest naszego własnego importu. Wina które z dumą prezentujemy, a o które trudno w polskich sklepach.

 

Jedną z tych perełek jest Alta Alella, młoda i nowoczesna winnica z Katalonii, położona w pobliżu Barcelony. Wina i cavy pochodzące stamtąd są organiczne, czyste, oddające tamtejsze terroir. Wybitne wina musujące (jak Laieta leżakujące 3 lata na osadzie), czy prostsza, ale wyjątkowa w swej cenie Privat. Klasyczne wina wytrawne z DO Alella prezentują rewelacyjną jakość za naprawdę niewielkie pieniądze. Nie jest to tylko nasza opinia, ich etykiety można spotkać w najlepszych restauracjach świata.

 

Pozostając w temacie Hiszpanii, mamy także nową Rioję, dokładnie z podregionu Alavesa. Bodegas Landaluce –  30 ha upraw, głównie starych winorośli, dających niewielkie, lecz niezwykle cenne zbiory. Od białego (Viura, złagodzona aż w 40% Malvasią), poprzez wina Joven (maceracja węglowa) i Crianza (100% Tempranillo leżakujące w beczkach z francuskiego dębu), Elle de Landaluce (Tempranillo z domieszką Graciano) aż po rzadkość, 100% Graciano.

 

Pojawiła się też u nas seria niedrogich win z Umbrii (Włochy) – Sasso dei Lupi (Cantina di Marsciano). Pełne nut kwiatów i białych owoców Trebbiano, oraz Secondatto (na bazie Merlota i Sangiovese), gładkie i pełne owocu.

 

CLOSE
CLOSE