Lepsza Cena:

Kaiserbaum Riesling Sekt

Prawdziwa gratka dla miłośników niebanalnych win musujących – Riesling, produkowany metodą tradycyjną (druga fermentacja) prosto z Palatynatu!

Gładkie, o kremowej, miękkiej strukturze, świetnie wkomponowanej kwasowości, oraz delikatnych, małych bąbelkach i pełnym musowaniu. Co ucieszy miłośników szczepu – w tle delikatna naftowa nuta.

 

 

Whisky Miesiąca:

Lagavulin 12 Special Release (2015)

Tegoroczne wydanie tej wyjątkowej, nie rozcieńczonej whisky. Seria Diageo Special Release jest ceniona, przez pełną moc (NCS – Natural Cask Strength) – 56,8% alkoholu, oraz charakter, który jest dla wielu prawdziwym stylem Lagavulin. 100% beczki po bourbonie. Sporo owocu (cytrusy, morele, jabłka) wkomponowanego w klasyczne, mocno dymne tło. Limitowana Edycja.

 

 

Wino Miesiąca:

Alta Alella Parvus Chardonnay

Białe wino od Alta Alella (Katalonia) – jak większość ich butelek, mamy tu do czynienia z winem organicznym. 100% Chardonnay, macerowane ze skórkami, co nadaje mu pełniejszego ciała i aromatu. Fermentacja następuje w beczkach z dębu francuskiego, następnie dojrzewa przez 3 miesiące.

Efekt, to pełne, niezwykle owocowe wino (banan, mango, papaja, brzoskwinia), z nutami białych kwiatów. Dyskretnie użyta beczka nadaje mu powagi i koncentracji, nie pozostawiając w smaku wyraźnego charakteru dębiny. Pełne, o tłustej fakturze, lecz wciąż rześkie.

 

DSC_1190

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *