Lepsza Cena:

Kaiserbaum Schwarzerde Spatburgunder

Wino od producenta z Palatynatu, nagrodzonego w tym roku za swojego rieslinga Złotym Medalem przez Magazyn Wino.

Spatburgunder to nic innego, jak słynący głównie z upraw Burgundii Pinot Noir. Od francuskich kuzynów różni się trochę pełniejszym ciałem, intensywniejszym owocem. Truskawki, wiśnie, fiołki, lekko ziemiste. Przy jego dobrej kwasowości świetnie sprawdzi się z potrawami.

 

 

Whisky Miesiąca:

Talisker Skye (zestaw ze szklankami)

Klasyczny producent ze Skye, w świeżej odsłonie – wydana w 2015 roku. Nazwana na cześć wyspy na której znajduje się destylarnia, whisky ta jest nowym podstawowym wydaniem Taliskera. Krąglejszy, delikatniejszy od wersji 10YO, jest dobrym wstępem do zapoznania się z bardziej dymnymi, morskimi destylatami.

Słodycz toffie i słodu, cytrusy, miód, delikatnie przyprawy korzenne. Trochę dymu, słone akcenty w tle ukazują czym jest styl Taliskera, przygotowując na ten niesamowity trunek.

 

 

Wino Miesiąca:

Finca Collado Delit Plaer de Monastrell

100% Monastrell z DO Alicante. Ciemnej wiśniowej barwy, o intensywnych aromatach czarnych owoców (śliwki, jeżyny), figi, kawy, czekolady oraz nuty balsamiczne. Również masywne w smaku, łączące pełną budowę z gładką strukturą i nutą słodyczy.

Spędza 12 miesięcy w niewielkich beczkach z nowego francuskiego dębu (o pojemności 300L). Dla miłośników intensywnych doznań.

 

oferta styczen 2016

 

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *