Whisky najczęściej sprzedawana jest w wersjach oficjalnych przez samych producentów. Innymi słowy np. gorzelnia Ardbeg produkuje whisky, butelkuje ją i sprzedaje pod swoim znakiem firmowym. Niektóre destylarnie decydują się również sprzedawać swój produkt niezależnym rozlewnikom. Te firmy często przechowują takie whisky przez wiele lat aż do momentu sprzedaży. Jeden z wiodących niezależnych dystrybutorów Gordon & MacPhail wprowadził w lutym 2010 najstarszą whisky single malt na świecie.
Whisky pochodzi z rejonu Speyside a dokładnie z gorzelni Mortlach. Leżakowała przez przeszło 70 lat w beczkach po sherry, first fill. Destylacja odbyła się 15 października 1938 a butelkowanie 15 października 2008. Co ciekawe ilość alkoholu wynosi 46,1 % a jest to trunek o mocy beczki. Czyli z sześćdziesięciu kilku procent jaki posiadała ta whisky podczas wlewania do beczek, aż tak dużo alkoholu straciła.
Cena tego unikatu to 10 tyś funtów za butelkę 700 mililitrów. Dla mniej zamożnych koneserów przewidziana jest mniejsza, 200 mililitrowa wersja, za 10 tyś złotych. W ofercie dostępne są 54 duże butelki oraz 162 małe. Każda ręcznie przygotowana butelka jest kryształowa i umieszczona jest w drewnianym opakowaniu z wyszukanego brazylijskiego drewna. Oczywiście do każdego zestawu dołączony jest certyfikat podpisany przez Davida & Michael Urquharta, dyrektora G&M.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *