Wino Miesiąca:
Cabernet Sauvignon Original Anne de Joyeuse

Powstała w 1929 roku posiadłość Anne de Joyeuse tworzy wina w Langwedocji, w apelacji Limoux. W swojej ofercie posiada wina młode jak i selekcję starzonych w dębie win dla bardziej wymagających miłośników. Cabernet Sauvignon Original to prawdziwy klasyk. Pełny owocu, z naciskiem na czarną porzeczkę; z wyraźnymi akcentami wanilii i przypraw korzeniowych doskonale sprawdza się jako towarzysz jesiennych wieczorów. Przy stole idealnie uzupełnia wszelkiego rodzaju steki czy sery typu camambert.


Whisky Miesiąca:
Longmorn 16YO

Według legendy, Longmorn powstał w miejscu, gdzie przed wiekami znajdowała się kaplica jednego z okolicznych opactw. Na etykietce pierwszej na rynku, 15-letniej whisky Longmorn, umieszczono rysunek destylarni i celtycki krzyż symbolizujący religijne dzieje tego miejsca. Longmorn jest jednym z nielicznych zakładów w Szkocji, w którym nadal używa się podłogi do słodowania jęczmienia. Jest też jednym z niewielu zakładów, który od czasu powstania nigdy nie przerywał destylacji. Longmorn 16YO to obecnie jedyna oficjalnie dostępna edycji tej whisky. W nosie wyraźnie wyczuwalne przyprawy, toffi i miód. Usta dobrze zbudowane, maślane a finisz bardzo długi.


Lepsza Cena:
Chardonnay Reserva Brut Nature Alta Alella

Cava Blanc de Blancs jednego z najlepszych obecnie producentów w Katalonii. Posiadłość położna na skraju Parku Narodowego słynie z najwyższych standardów jakości i ekologicznej uprawy. Wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach cavy i wina  goszczą na stałe w kartach  najlepszych restauracji całego Świata. Cava niezwykle świeża, z rześką kwasowością i dużą mineralnością. Aromaty ananasa i cytrusów łączą się harmonijnie z migdałami. Doskonale sprawdza się jako aperitif jak również idealnie dopełnia potrawy na bazie owoców morza.

DSC_0221

Kategorie: Oferty