Whisky miesiąca

The Glenlivet 15 French Oak Reserve 169 zł 199 zł

The Glenlivet to pierwsza legalnie działająca destylarnia w regionie Speyside. Pozwolenie na produkcję whisky uzyskała rok po ustanowieniu odpowiedniego prawa. Mimo różnych zawirowań historycznych destylarnia działa nie przerwanie do dziś. Obecnie to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najbardziej popularnych producentów whisky. The Glenlivet 15 French Oak to whisky leżakowana w beczkach po bourbonie i finiszowana w 35% w beczkach z dębu francuskiego z regionu Limousin. W nosie bez problemu odnajdziemy wanilię i karmel z odrobiną przypraw korzennych i leśnych owoców. Usta kremowe, wyraźnie orzechowe z akcentem zielonego jabłka.

 

Wino miesiąca

Chateau Martinet Saint Emilion Grand Cru 95 zł 119 zł

Chateau Martinet to posiadłość należąca do rodziny de Lavaux, właścicieli m.in. słynnego Chateau Bellevue Saint Emillion Grand Cru Classe. Przez miejscowych nazywana jest „prince of sandy gravel” ze względu na jakość produkowanych win i siedlisko które zajmuje. Dwadzieścia pięć hektarów winnic znajduje się w miejscowości Libourne, dominuje w nich Merlot a towarzyszy mu Cabernet Franc. Wino produkowane jest pod okiem Gilles’a Pauquet’a, który odpowiada też za jedno z najsłynniejszych win regionu – Chateau Cheval Blanc. W nosie odnajdziemy wyraźne ślady starzenia w dębie – kokos i wanilię oraz czerwone owoce i skórę. Usta pełne i aksamitne, wyraźne czerwone owoce z akcentami ziemi i cedru. Zachęcamy do dekantacji wina przed degustacją.

Anne de Joyeuse Camas Chardonnay 27 zł 35 zł

Powstała w 1929 roku posiadłość Anne de Joyeuse produkuje wina u podnóża Pirenejów, w apelacji Limoux. Występujące tam wapienne gleby to doskonałe siedlisko dla białych i czerwonych szczepów winorośli. Camas Chardonnay to rześkie białe wino z klasycznej francuskiej odmiany. W nosie wyczuwalne owoce tropikalne, gruszka i pigwa. Usta delikatne, świeże z wyraźnym posmakiem jabłka.

DSC_1244

Kategorie: Oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *